Historie, fakta týkající se Vikingů, Keltů, Germánů a jejich kultury

Vše o mytologii severských národů, přehledy, vysvětlení, základně i podrobně

Texty severské mytologie (Eddy apod.)

Základní i hlubší informace o runách

Obrázky (fotky i kreslené) z historie a mytologie severských národů

Tolkien connection, o filmech s vikingskou tematikou apod.

Odkazy na cizí i čes. stránky o severské mytologii

Odborná a jiná literatura (vyšlá  v češtině)

Formulář - napište mi. Můžeme si dopisovat o severské mytologii nebo jen poraďte, co tu ještě zlepšit, pošlete zajmavý materiál apod.

Ryšavý bůh Thor se svým kladivem Mjollnir. Ochránce bohů i lidí a nejpopulárnější severský bůh.Vítejte na stránkách, na nichž se chci věnovat převážně severské mytologii a kulturnímu dědictví takových národů jako byli Vikingové, Keltové a Germáni. Protože stránek s touto tematikou je na českém Internetu dost a dost, chci zde kromě sítě odkazů prezentovat také vlastní překlady či kompiláty týkající se severské mytologie a náboženství. Máte rovněž možnost užívat stránky jako rozcestníku zajímavých odkazů. Najdete zde krátka všechno, co budu považovat za zajímavé a poučné. Také zde budu uveřejňovat své literární fantasy pokusy, na jednom zrovna pracuju, a koláže. Věřím v sílu pohádek a fantazie, věřím v dobro, věřím v konkrétní lidi i v nadpřirozené síly. Ať jsou pozdraveni všichni, kdo věří v sílu přátelství a krásu lásky, kdo věří v příběhy s dobrým koncem a mír mezi národy.

Mimir

 

 

NOVINKY

12.9.2002 - obnoveny Linky a doplněna literatura offline. Pracuju na překladu jednoho článku o Tolkienovi a neustále dávám dohromady Encyklopedii.

27.8. - přidán přehledný základní úvod do mytologie (viz mytologie)

 

25.8.2002 - započat překlad a kompialce Encyklopedie, ale dlouho potrvá (koriguju to s knížkou Vlčkové o severské mytologii)

24.8.2002 - dokončen překlad stránky o Vikinzích; přidání jednotlivých stránek v Menu, zatím jsou prázdné, pouze Historie, Linky a Kontakt něco málo mají. Přidání počítadla.

22.8.2002 - hození stránky na I-net, četba pramenů a literatury faktu, docela mě fascinuje ta šamanská archetypální představa o světovém stromu a devíti světech. Zatím nefungují žádné odkazy kromě rozcestníku, ale co nejdřív to dám do pořádku.

21.8. 2002 - založení stránky, okopčení obrázku Thora z banneru Age of Mythology, vyrobení nadpisu, vyrobení tlačítek, četba někt. čísel archivu časpisu Thorin, četba dalších pramenů, včetně stránek o runách

 

Jste návštěvník této stránky.

 

 

 

 

(c) 2002 Mimir@uzdroje.cz